Anime Music Video Zone
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Anime Music Video Zone

Polskie Forum o tematyce amv.
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Napijmy się szejka

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
MagdAnime
Kapitan Modów
Kapitan Modów
MagdAnime


Liczba postów : 57
Join date : 27/10/2013
Age : 27
Skąd : Kraina Tysiąca Jezior
Warny : 0

Napijmy się szejka Empty
PisanieTemat: Napijmy się szejka   Napijmy się szejka Icon_minitimeCzw Lis 14, 2013 5:38 pm

O ile przeczytaliście tytuł tematu to za pewne domyślacie się z czym wiąże się moja prośba o pomoc. Chodź robię AMV od dwóch lat nigdy dokładnie nie ogarnęłam efektów zwanych shejkami (wybaczcie, ale po sześciu godzinac pisania odechciewa się myśle nad poprawną odmianą wyrazów obcojęzycznych). Czy byłby ktoś w stanie zrobić tutorial co do szejków i wtawić go tutaj na stronę w dziale tutoriale. Nie myślę tu tylko o sobie, ale także i o innych niedoświadczonych AMV Meaker'ach, którym tak jak mi przyda się ta pomoc Wink

Ze swojego doświadczenia używałam jednego z efektów NB FX i chyba z dwa razy w pan cropie się bawiłam i tyle.
Powrót do góry Go down
https://www.youtube.com/user/magdanime
OutsiderUpload
Member
Member
OutsiderUpload


Liczba postów : 20
Join date : 04/11/2013
Skąd : Lubań

Napijmy się szejka Empty
PisanieTemat: Re: Napijmy się szejka   Napijmy się szejka Icon_minitimeCzw Lis 14, 2013 6:54 pm

Zależy od programu, w SV masz wiele wtyczek/efektów robiących "szejki" (xD) Chodź zawsze można użyć pan cropa do tego. Z drugiej strony masz After Effect (który polecam o wiele bardziej od SV) i tam również możesz używać wtyczek (na przykład twitch) chodź lepszym wyborem jest prosta animacja "position", "rotation"/"orientation" dobrze jest również używać "motion blur" , w ten sposób możesz tworzyć naprawdę niesamowite efekty. Tak naprawdę każdy shake jest zależny od muzyki, uważam że tutorial jest nieco zbędny, bo większość edytorów (jak sądzę) ma własny styl robienia "szejków" bo to one w większym bądź mniejszym stopniu odzwierciedlają całe amv. Więc jak to się mówi "praktyka czyni mistrza", Zawsze można próbować metodą prób i błędów Smile
Peace*
Powrót do góry Go down
MagdAnime
Kapitan Modów
Kapitan Modów
MagdAnime


Liczba postów : 57
Join date : 27/10/2013
Age : 27
Skąd : Kraina Tysiąca Jezior
Warny : 0

Napijmy się szejka Empty
PisanieTemat: Re: Napijmy się szejka   Napijmy się szejka Icon_minitimeCzw Lis 14, 2013 7:03 pm

Widzę, że czytasz pobierznie a nie całość dokładnie. Ja jeszce jakoś przędę ale ta strona jest też dla początkujących którzy nawet nie wiedzą co z czym się je. Jako osoba niedoświadczona w tego typu efektach, chciałam podsunąć komuś pomysł na chociażby krótki i uproszvzony tutek by osoby zielone dowiedziały się jak wykonać dany efekt. Myślmy też o ludziach którzy zacynają a nie ograniczmy się tylko do grupy z już rozwiniętymi umiejętnościami.
Powrót do góry Go down
https://www.youtube.com/user/magdanime
OutsiderUpload
Member
Member
OutsiderUpload


Liczba postów : 20
Join date : 04/11/2013
Skąd : Lubań

Napijmy się szejka Empty
PisanieTemat: Re: Napijmy się szejka   Napijmy się szejka Icon_minitimeCzw Lis 14, 2013 7:11 pm

Nie czytam pobieżnie, tylko nie rozumiem po co tutek skoro na youtube jest wiele tutoriali na temat używania pancrop w SV i transform w AE, a jak ich używać do amv to już jest sprawa edytora. Fakt podstawy trzeba zrozumieć ale sposób użycia to już inna sprawa (moim zdaniem Wink ) Nie chciałbym oglądać setek amv z takim samym szejkiem w każdym xD, dlatego pisałem o metodach prób i błędów, aby spróbować znaleźć wyjątkowe kombinacje które uczynią w pewnym stopniu amv ciekawszym od innych. Mam na myśli nie tylko efekt shake ale też inne ^_^.
Powrót do góry Go down
Seven
HeadAdmin
HeadAdmin
Seven


Liczba postów : 336
Join date : 08/08/2013
Age : 29
Skąd : z Niedaleka

Napijmy się szejka Empty
PisanieTemat: Re: Napijmy się szejka   Napijmy się szejka Icon_minitimeCzw Lis 14, 2013 7:39 pm

Zanim odpowiem na pytanie sprostuje coś Outsiderowi Wink.
After Effect jest zbyt rozbudowanym programem by tworzyć w nim coś tak prostego jak amv. Ten program do tej pory jest wykorzystywany w wszelakiej maści filmach Hollywoodzkich. Robienie na nim amv nie ma jakiegokolwiek sensu... rozumiem tworzyć efekty do amv które mogą się przydać... to więszkość osób którzy ogarniają ten program tak robi ale sam w sobie jest zbyt wszechstronny żeby robić w nim amv bo tak czy inaczej zajmie to dużo czasu zanim cokolwiek tam zmajstrujesz Wink.

Idealny do amv jest właśnie Sony Vegas który również jest dosyć zaawansowanym programem ale często nie docenianym. Zdolności tego programu widziałem już u nie 1 amv makera i szczerze powiedziawszy wychodziły 100x lepsze amv niż przy Adobe. Logicznie rzecz biorąc jeśli chcesz brać się za amv na poważnie to Rób w SV + Efektuj w AE. Jeśli wolisz wydobyć z programu wszystko co ma no to zostaje sam Vegas (Opanowany w 100% daje nieziemski efekt).
Wniosek: Vegas jest lepszy od AE pod względem tworzenia amv. Ten program nadaje się do tego nie ma potrzeby uczyć się programu w którym tworzenie amv będzie długie, męczące i przede wszystkim ciężkie.

Wracając do tematu.... Ostatnio na nic nie mam czasu, ale postaram się stworzyć taki tutek aby "mniej więcej" pokazać ci jak się robi shake'i (Pamiętaj że one nigdy nie wyjdą takie same) chyba że skopiujesz z poprzedniej sceny ^^. Jest to bardzo łatwy efekt i raczej nie sprawi ci on problemów. Sam kiedyś nie lubiłem się bawić w Pan/Crop'ie ale w końcu się przemogłem. Trailer coming soon xD... Peace!
Powrót do góry Go down
https://www.youtube.com/user/TheSevenFight
OutsiderUpload
Member
Member
OutsiderUpload


Liczba postów : 20
Join date : 04/11/2013
Skąd : Lubań

Napijmy się szejka Empty
PisanieTemat: Re: Napijmy się szejka   Napijmy się szejka Icon_minitimeCzw Lis 14, 2013 7:55 pm

Tutaj nie zgodzę się że AE jest gorszy od SV. Wszystko co robisz w SV da się zrobić w AE dłużej czy krócej, ale jest to możliwe. W dodatku to nie jest wcale tak długo robić w AE jeśli zna się podstawy (a większość efektów możesz zapisać w postaci presetów i wykorzystać/edytować je potem, ale skąd można to wiedzieć skoro większość amv robisz w SV). Twoja opinia jak sądzę wynika z tego że dłużej robisz w SV niż AE i jesteś przyzwyczajony do robienia większości w SV bo umiesz i wychodzi ci to krócej niż w AE gdzie nie jesteś obeznany jak otrzymać to czego chcesz. SV jest dobre, ale wymaga zdecydowanie mniej kreatywności niż AE (pod względem technicznym). Zdaję sobie sprawę że to zależy od edytora, co woli uzyskać. W moim odczuciu o wiele przyjemniej mi się ogląda amv gdzie został w większości użyty AE niż SV, ale gusta są różne xD Więc na tym skończyłbym ten temat. ^_^

EDIT:
Aby nie spamować w temacie Very Happy
https://amvzone.forumpl.net/t39-after-effect-vs-sony-vegas#319


Ostatnio zmieniony przez OutsiderUpload dnia Czw Lis 14, 2013 8:53 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Seven
HeadAdmin
HeadAdmin
Seven


Liczba postów : 336
Join date : 08/08/2013
Age : 29
Skąd : z Niedaleka

Napijmy się szejka Empty
PisanieTemat: Re: Napijmy się szejka   Napijmy się szejka Icon_minitimeCzw Lis 14, 2013 8:29 pm

OutsiderUpload napisał:
Tutaj nie zgodzę się że AE jest gorszy od SV. Wszystko co robisz w SV da się zrobić w AE dłużej czy krócej, ale jest to możliwe. W dodatku to nie jest wcale tak długo robić w AE jeśli zna się podstawy (a większość efektów możesz zapisać w postaci presetów i wykorzystać/edytować je potem, ale skąd można to wiedzieć skoro większość amv robisz w SV). Twoja opinia jak sądzę wynika z tego że dłużej robisz w SV niż AE i jesteś przyzwyczajony do robienia większości w SV bo umiesz i wychodzi ci to krócej niż w AE gdzie nie jesteś obeznany jak otrzymać to czego chcesz. SV jest dobre, ale wymaga zdecydowanie mniej kreatywności niż AE (pod względem technicznym). Zdaję sobie sprawę że to zależy od edytora, co woli uzyskać. W moim odczuciu o wiele przyjemniej mi się ogląda amv gdzie został w większości użyty AE niż SV, ale gusta są różne xD Więc na tym skończyłbym ten temat. ^_^
Chyba na prawdę nie czytasz ze zrozumieniem ^^. Nie napisałem że SV jest lepszy od AE ogólnikowo tylko pod względem amv. Fakt nie robiłem w AE ale znam kogoś kto w tym programie robi odkąd on wyszedł więc mimo wszystko trochę wie więcej niż ty (Tak przypuszczam) i widziałem jak wygląda praca na tym programie. Dodatkowo dodając AE nie jest taki doskonały jak myślisz. Vegas ma wiele efektów które zostały stworzone specjalnie tylko na potrzeby tego programu więc nie ma bata żeby w jakikolwiek sposób AE mogło stworzyć takie same efekty, ewentualnie podobne ale nigdy takie same. AMV robię już od groma czasu i potrawie zobaczyć w amv kto się patyczkował a kto ciężko pracował nad swoją pracą. Jesteś typem osoby dla której jeśli ktoś zrobi coś w AE to już jest dla ciebie super pro i najlepszy (Przynajmniej to wywnioskowałem po przeczytaniu twojego posta) tak więc twoje postrzeganie tego w ten sposób będzie razić do ciebie osoby które bawią się w tym dłużej a otrzymują słabszy efekt. Wiem ogólnie że taki nie jest i za to masz ode mnie wielki szacun ale czasami gadasz od rzeczy tylko po to żeby napić posta ^^. Jak już mówiłem... AE jest ZA DOBRYM PROGRAMEM do amv ponieważ przy tego typu pracach jest on strasznie ograniczony a vegas odwrotnie. Polecam ci przeczytać mój post dokładnie ze 3 razy i na jego podstawie mi odpowiedzieć (Jeśli już masz zamiar) no i jeśli jesteś zainteresowany wyśle ci amv makerów którzy tworzą tylko w SV a ich prace zmiatają z ziemi wszystkie produkcje AE Wink (I tu nie chodzi o gust tylko o umiejętność rozpoznania lepszego pod względem: Timmingu, Flowu, Użycia Efektów i Pomysłowości. Tak zawsze oceniało się amv ^^)
Powrót do góry Go down
https://www.youtube.com/user/TheSevenFight
komarioza
Member
Member
komarioza


Liczba postów : 19
Join date : 28/10/2013
Skąd : Soul Society

Napijmy się szejka Empty
PisanieTemat: Re: Napijmy się szejka   Napijmy się szejka Icon_minitimeCzw Lis 14, 2013 8:49 pm

Ciekawa rozmowa się rozwinęła. Jeśli chodzi o temat wątku to powiem, że do pan cropa naprawdę warto się przemóc. I oczywiście zależy co chce się osiągnąć, ale ręczne robienie szejków pozwala na większą kontrolę i przy odrobinie treningu lepiej wygląda(nooo może poza takimi "stałymi" szejkami, które po prostu trwają długimi sekundami, tu faktycznie pluginy jak newblue czy inne wspomagacze w programach są przydatne). No ale jak ojciec dyrektor Seven zaoferował się z tutkiem to tylko tyle chciałem powiedzieć.

Co do tego odwiecznego dylematu AE vs SV to też się wypowiem, BO MOGĘ(iks de) No cóż, kiedyś myślałem podobnie jak Seven, dopóki nie zacząłem edytować w AE.. nie, tak naprawdę to jest kit, w momencie kiedy zacząłem edytować w AE tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że po co te aftery komu, przecie jest vegas i jest dobry, a w AE to dodam parę efektów. Tak czy siak uczyłem się tego programu i zacząłem robić amvki tylko w nim.. bo mogłem! O.o Gdy przesiadłem się na AE mój skill w amv podwyższył się mocno(mówię to z perspektywy czasu) więc postanowiłem już na nim zostać. I tak teraz patrzę na to co ojciec dyrektor pisze i że robienie AMV w AE jest ciężkie i męczące i zabiera masę czasu i w ogóle nie ma po co w nim robić... lecz tak naprawdę mógłbym powiedzieć to samo o SV.. nie ma tajemnicy, że After ma więcej funkcji od SV ogólnie i są tam też, o dziwo, funkcje przydatne do AMV, zwykłego komponowania klipów. Jak chciałem coś ostatnio zrobić w Vegasie to myślałem, że się poćwiartuję, brakowało mi masy opcji. Problem tylko polega w tym, żeby przestawić się na inny rodzaj pracy jeśli chodzi o AE. I w moim przypadku, gdy trochę posiedziałem w Afterze to teraz robi mi się AMV szybciej, przyjemniej, lepiej, ciekawiej w nim, a nie w SV.

Więc wniosek z tej bajki jest taki, że nie ma tu tego zwycięzcy, otóż najlepszy program jest taki z którego dany edytor może najwięcej wycisnąć. Tak więc, logicznie rzecz biorąc jeśli chcesz się brać za AMV na poważnie to próbuj różnych rzeczy :PSam uważam, że Vegas jest świetnym programem, ale jeśli chodzi o AMV to musiałem się z nim pożegnać, co nie oznacza, że to będzie lepsze dla wszystkich innych. Tak więc i się żegnam tu, bo znowu przydługawo wyszło. Pis... czy tam PO ;]

Edit: "Vegas ma wiele efektów które zostały stworzone specjalnie tylko na potrzeby tego programu więc nie ma bata żeby w jakikolwiek sposób AE mogło stworzyć takie same efekty, ewentualnie podobne ale nigdy takie same. "

No tutaj to muszę się akurat kompletnie nie zgodzić, bo to samo tyczy się AE. Powiem więcej, do Aftera tworzy się masę pluginów, których w Vegasie nie znajdziesz. Pierwszy przykład, który przychodzi do głowy - Videocopilot Twitch. Przydatny w AMV, ciekawe efekty.

+3 Punkty AMV za wszechstronny i pokryty argumentami komentarz.
~Seven
Powrót do góry Go down
https://www.youtube.com/user/komarioza
Seven
HeadAdmin
HeadAdmin
Seven


Liczba postów : 336
Join date : 08/08/2013
Age : 29
Skąd : z Niedaleka

Napijmy się szejka Empty
PisanieTemat: Re: Napijmy się szejka   Napijmy się szejka Icon_minitimeCzw Lis 14, 2013 9:20 pm

Skoro powstał osobny temat to tam przeniesiemy rozmowę.
Temat wyjaśniony więc Zamykam Wink.
Powrót do góry Go down
https://www.youtube.com/user/TheSevenFight
Sponsored content





Napijmy się szejka Empty
PisanieTemat: Re: Napijmy się szejka   Napijmy się szejka Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Napijmy się szejka
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Anime Music Video Zone :: Strefa Informacyjna :: Pomoc-
Skocz do: