Anime Music Video Zone
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Anime Music Video Zone

Polskie Forum o tematyce amv.
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
MagdAnime
Kapitan Modów
Kapitan Modów
MagdAnime


Liczba postów : 57
Join date : 27/10/2013
Age : 27
Skąd : Kraina Tysiąca Jezior
Warny : 0

AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie  Empty
PisanieTemat: AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie    AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie  Icon_minitimePon Lis 11, 2013 10:40 pm

Temat który ropoczęli Sato i mrSongo123 zostaje tutaj kontynuowany. Oczywiście nie tylko oni mogą się tu wypowiadać, ale równierz i inni, którzy na ten temat mają swoje zdanie. (nie mogłam przenieść postów, bo: albo nie mogłam znaleźć opcji na telefonie, albo przez zmęcznienie pokonwentowe - przepraszam)
Powrót do góry Go down
https://www.youtube.com/user/magdanime
sato
Animator
Animator
sato


Liczba postów : 97
Join date : 03/11/2013
Skąd : Route 66

AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie  Empty
PisanieTemat: Re: AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie    AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie  Icon_minitimePon Lis 11, 2013 11:00 pm

mrsongo123 napisał:
sato napisał:

AMV>skupiasz uwagę na efekty>oczekujesz co raz to nowszych efektów
ASMV>skupiasz się na przejściach,kolorach,audio (żeby dialogi z anime nie "przegryzały" się z twoim podkładem)
nie zgodze sie z tym xd Widzialem wiele terminow AMV z overvoicem Very Happy

sato napisał:
termin na walkę AMV to kwestia tygodnia
W zaleznosci od czasu autora asmv tez zrobisz w tydzien bo podlozyc glosu jest latwo Very Happy(zaraz wojna tutaj bedzie xd)

W kazdym razie kazdy ma wlasne podejscie do tego wiem ze znam wielu "wiekszych" amv makerow ktorzy "rzucaja" sie o termin ASMV a osoba ktora go stworzyla jest Loosecontroi :DWiec to podkategoria STORY x)
Zawsze można to załatwić w "ringu" ^-^
Zawsze jak widzę ASMV to pierwsza myśl to: loosecontroi (tutki ma świetne)
Powrót do góry Go down
mrsongo123
Animator
Animator
mrsongo123


Liczba postów : 56
Join date : 09/11/2013
Age : 27
Skąd : Bielsko-Biała

AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie  Empty
PisanieTemat: Re: AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie    AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie  Icon_minitimeWto Lis 12, 2013 10:16 am

Tak z tym sie zgodze Very Happy
Nie ma wojny xd "na ringu" tzn? Very Happy
Powrót do góry Go down
https://www.youtube.com/mrsongo123
Seven
HeadAdmin
HeadAdmin
Seven


Liczba postów : 336
Join date : 08/08/2013
Age : 29
Skąd : z Niedaleka

AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie  Empty
PisanieTemat: Re: AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie    AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie  Icon_minitimeWto Lis 12, 2013 11:51 am

ASMV przedstawia się w różnych opcjach w zależności od tego jak sobie je wykombinuje stwórca.
ASMV to najczęściej typowy storyline opowiadający historie kogoś lub dane wydarzenie. Towarzyszy temu muzyka tzw "Epicka" która doskonale 3ma w napięciu każdego widza. Można jednak stworzyć ASMV nie tylko z epicką muzą ale i każdą inna byle ASMV 3mało się swojej stalowej zasady jaką jest Storyline. Jeśli ta zasada pójdzie w cholerę to taki typ pracy już będzie zwykłym AMV nie ważne czy będzie tam muzyka epicka czy nie. Dla sprostowania ASMV - Anime STORY Music Video. I wszystko jasne Smile
Powrót do góry Go down
https://www.youtube.com/user/TheSevenFight
sato
Animator
Animator
sato


Liczba postów : 97
Join date : 03/11/2013
Skąd : Route 66

AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie  Empty
PisanieTemat: Re: AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie    AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie  Icon_minitimeWto Lis 12, 2013 3:09 pm

w rzeczy samej Smile
co do ringu to chodziło o pojedynek na ASMV tj. czyja wersja (przez nas postrzegana) jest lepsza ^-^
Powrót do góry Go down
mrsongo123
Animator
Animator
mrsongo123


Liczba postów : 56
Join date : 09/11/2013
Age : 27
Skąd : Bielsko-Biała

AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie  Empty
PisanieTemat: Re: AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie    AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie  Icon_minitimeWto Lis 12, 2013 3:25 pm

Seven napisał:
ASMV - Anime STORY Music Video
Czyli AMV o kategorii STORY xd

Od wrzucania amv masz odpowiedni dział. Tylko Upominam ^^.
~Seven


Przepraszam xd To juz sie nie powtorzy moja propozycja AMV jest w tym wlasnie dziale (AMV) pod nazwa "MrSoNgO xddd" zobacz Very Happy
Powrót do góry Go down
https://www.youtube.com/mrsongo123
Centurione
Kobieta
Kobieta
Centurione


Liczba postów : 12
Join date : 07/12/2013

AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie  Empty
PisanieTemat: Re: AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie    AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie  Icon_minitimeSob Gru 07, 2013 12:32 pm

Oh mai, witam się. Nie mogłam się powstrzymać przed rejestracją jak zobaczyłam jakie rzeczy tu piszecie, yaaay.

ASMV to tylko umowny twór wymyślony przez kogoś z jojtuba, zapewne loosecontrol i na dobrą sprawę nie jest niczym czego jeszcze nie było. Sporo osób denerwuje to określenie, bo to nic innego jak AMV w kategorii story. To tak jakby ktoś sobie wymyślił że od teraz robi ADMV czy inne AAMV albo jakieś ACMV. Chociaż akurat w tym przypadku wyrobił się osobny 'typ' AMVek, które w sumie są streszczeniem jakiejś serii, więc myślę, że termin za jakiś czas 'oficjalnie' się przyjmie. Chociaż dużo bardziej adekwatnym rozwinięciem tego skrótu byłoby Anime Sub Music Video.
Powrót do góry Go down
sato
Animator
Animator
sato


Liczba postów : 97
Join date : 03/11/2013
Skąd : Route 66

AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie  Empty
PisanieTemat: Re: AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie    AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie  Icon_minitimeNie Gru 08, 2013 4:36 pm

jeżeli jakiś wysoko postawiony autorytet (a loosecontroi napewno takowym jest) wprowadzi nowe słowo do terminologii to ono szybko się przyjmie,nawet szybciej od virusa ^-^
Powrót do góry Go down
Seven
HeadAdmin
HeadAdmin
Seven


Liczba postów : 336
Join date : 08/08/2013
Age : 29
Skąd : z Niedaleka

AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie  Empty
PisanieTemat: Re: AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie    AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie  Icon_minitimePon Gru 09, 2013 12:16 pm

Centurione napisał:
Oh mai, witam się. Nie mogłam się powstrzymać przed rejestracją jak zobaczyłam jakie rzeczy tu piszecie, yaaay.

ASMV to tylko umowny twór wymyślony przez kogoś z jojtuba, zapewne loosecontrol i na dobrą sprawę nie jest niczym czego jeszcze nie było. Sporo osób denerwuje to określenie, bo to nic innego jak AMV w kategorii story. To tak jakby ktoś sobie wymyślił że od teraz robi ADMV czy inne AAMV albo jakieś ACMV. Chociaż akurat w tym przypadku wyrobił się osobny 'typ' AMVek, które w sumie są streszczeniem jakiejś serii, więc myślę, że termin za jakiś czas 'oficjalnie' się przyjmie. Chociaż dużo bardziej adekwatnym rozwinięciem tego skrótu byłoby Anime Sub Music Video.

No nie powiedziałbym że ASMV to tylko umowna nazwa bo odkąd się pojawiła każdy jej używał poza tym ASMV to tak jak większość pisała zwyczajny skrót żeby nie pisać czegoś typu "AMV with Story" czy coś w ten deseń. Z tego co zasugerowałaś to zaczęło się od loosecontrola i tutaj również jesteś w błędzie Razz. Pierwsze ASMV widziałem koło 6 lat temu z tego co pamiętam zrobił to użytkownik pochodzący chyba z USA. Jego nick był związany chyba z DBZ ale niestety nie pamiętam za dobrze. Było to ASMV o Walce z Cellem. Pamiętam je bardzo dobrze bo to głównie dzięki temu zacząłem się tym bardziej interesować. Ogólnie rzecz biorąc ta nazwa już dawno się przyjęła więc nie ma na co czekać. Sporo osób ich używa bądź takiemu ASMV nadają własną nazwę żeby wyszło bardziej "Hollywoodzko". Co do innych tworów które wypisałaś opisałem jest w newsie witającym was na forum które znajdziesz tutaj. Nie wiem dlaczego według ciebie taki twór powinien się nazywać Anime Sub Music Video skoro praktycznie nie wprowadza od siebie nic co było związane z tą dziedziną. Fakt swego czasu za takie amv otrzymywało się masę subów i nawet dzisiaj dobrze wytagowane amv może tyle otrzymać ale tak jak wspomniałem wcześniej "Sub" nie ma nic wspólnego z tym co się dzieje w anime. Mam nadzieję że rozwiałem wszystkie wątpliwości z tym związane Smile.
Powrót do góry Go down
https://www.youtube.com/user/TheSevenFight
Centurione
Kobieta
Kobieta
Centurione


Liczba postów : 12
Join date : 07/12/2013

AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie  Empty
PisanieTemat: Re: AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie    AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie  Icon_minitimePon Gru 09, 2013 5:09 pm

Sub od subtitles. Przyjęło się na youtubie, a pamiętajmy, że YouTube to coś w rodzaju 'śmietnika' dla AMV. To słowo nie do końca jest trafne, bo na youtubie jest też zdecydowana większość bardzo dobrych klipów, ale spora część twórców nie ma tam nawet konta. Na a-m-v.org ostatnio odbyła się niezbyt długa dyskusja na ten temat i wszyscy zgodnie odnieśli się krytycznie do ASMV, uważając, że ktoś to wprowadził dlatego, żeby 'zaistnieć'. Może i tak było, ale nie da się zaprzeczyć, że wyrobiła się osobna kategoria dla tego typu klipów. Inna kwestia, że niektórzy zastanawiają się czy to napewno podchodzi pod definicję AMV. No ale cóż, część przyjęła już ten skrót, inna część może przyjąć, a inni mogą nadal uważać ją za wymysł.

Także moim głównym argumentem jest to, że AMV to nie tylko YouTube. Osobiście uważam YT za co najmniej drugorzędne źródło AMVek i nie jestem to tylko ja.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie  Empty
PisanieTemat: Re: AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie    AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie  Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
AMV a ASMV czyli czym różnią się od siebie
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Anime Music Video Zone :: Strefa wolności :: HydePark-
Skocz do: