Anime Music Video Zone
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Anime Music Video Zone

Polskie Forum o tematyce amv.
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 .MKV a inne formaty video

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
MagdAnime
Kapitan Modów
Kapitan Modów
MagdAnime


Liczba postów : 57
Join date : 27/10/2013
Age : 27
Skąd : Kraina Tysiąca Jezior
Warny : 0

.MKV a inne formaty video Empty
PisanieTemat: .MKV a inne formaty video   .MKV a inne formaty video Icon_minitimeWto Sie 12, 2014 7:29 pm

Tak dla na rozruszanie forum zarzucę temat który nawinął mi się na myśl, a mianowicie:

Co myślicie o formacie .mkv oraz ściąganiu w tym formacie anime do AMV.
Fakt faktem jakoś w tym formacie jest bardzo ładna, ale boli to, że Sony Vegas nie czyta tego formatu przez co trzeba konwertować wideo.

Nie będę się rozpisywać, gdyż temat ma na celu pobudzenie forum i zapoznanie się z Waszym zdaniem.

 Wink  Miłego!
Powrót do góry Go down
https://www.youtube.com/user/magdanime
Seven
HeadAdmin
HeadAdmin
Seven


Liczba postów : 336
Join date : 08/08/2013
Age : 29
Skąd : z Niedaleka

.MKV a inne formaty video Empty
PisanieTemat: Re: .MKV a inne formaty video   .MKV a inne formaty video Icon_minitimeSro Sie 13, 2014 6:49 am

Sam ściągam odcinki w mkv i nawet po konwersji odcinek zachowuje jakość HD. Jedynym szkopułem jest to że nie każdy program potrafi konwertować ten format i nie mam na myśli tego że jest mało programów z taką funkcją bo to bzdura, chodzi mi bardziej o to że nie każdy program jest w stanie go skonwertować, format mkv posiada różne swoje wersje i najczęściej jest rozpoznawany pod nazwą "Blu-Ray". Jest to chyba jeden z najlepszych formatów. Może twórcy vegasa pójdą w końcu po rozum do głowy i np Vegasa 14 zrobią na podstawie 9 czy 10 i dodadzą kilka nowych formatów (w tym mkv) jednak patrząc na dotychczasowe wersje tego programu to co nowsza wersja sami sobie w stopę strzelają. Jest to tylko i wyłącznie moja osobista opinia więc proszę mnie tu zaraz nie obrzucać błotem bo komuś vegasa 11 obraziłem bo jemu edytuje się dobrze... mi on nie pasuje ^^.
Powrót do góry Go down
https://www.youtube.com/user/TheSevenFight
DanielAF
Member
Member
DanielAF


Liczba postów : 31
Join date : 11/01/2014
Age : 26
Skąd : Szczecin

.MKV a inne formaty video Empty
PisanieTemat: Re: .MKV a inne formaty video   .MKV a inne formaty video Icon_minitimeSro Sie 13, 2014 7:14 am

Nie ma możliwości aby Vegas dodał to rozszerzenie z pewnej prostej przyczyny, mianowicie MKV z h264 (ogólnie każdy format z kompresją między klatkową ) Nawet jak w końcu Vegas dorobi odpowiedni import, te formaty NIE NADAJĄ SIĘ DO-EDYCJI!!! Potem będzie milion pytań czemu mam czerwone klatki, wysypka (czemu coś mi się wysypuje) i oczywiście będzie to wina Vegasa.
Powrót do góry Go down
https://www.youtube.com/channel/UCwaxhWI1cXbh33kJmEkjNdw
Seven
HeadAdmin
HeadAdmin
Seven


Liczba postów : 336
Join date : 08/08/2013
Age : 29
Skąd : z Niedaleka

.MKV a inne formaty video Empty
PisanieTemat: Re: .MKV a inne formaty video   .MKV a inne formaty video Icon_minitimeSro Sie 13, 2014 10:15 am

DanielAF napisał:
Nie ma możliwości aby Vegas dodał to rozszerzenie z pewnej prostej przyczyny, mianowicie MKV z h264 (ogólnie każdy format z kompresją między klatkową ) Nawet jak w końcu Vegas dorobi odpowiedni import, te formaty NIE NADAJĄ SIĘ DO-EDYCJI!!! Potem będzie milion pytań czemu mam czerwone klatki, wysypka (czemu coś mi się wysypuje) i oczywiście będzie to wina Vegasa.

Żyjemy w Erze technologii i szalonych odkryć... nikt nie powiedział że Vegas nie może zostać odpowiednio zmodyfikowany. Z tego co pamiętam to AAE obsługuje mkv i to całkiem nieźle więc dlaczego vegas miałby być gorszy?
Powrót do góry Go down
https://www.youtube.com/user/TheSevenFight
DanielAF
Member
Member
DanielAF


Liczba postów : 31
Join date : 11/01/2014
Age : 26
Skąd : Szczecin

.MKV a inne formaty video Empty
PisanieTemat: Re: .MKV a inne formaty video   .MKV a inne formaty video Icon_minitimeCzw Sie 14, 2014 2:57 am



Cytat :
Żyjemy w Erze technologii i szalonych odkryć... nikt nie powiedział że Vegas nie może zostać odpowiednio zmodyfikowany. Z tego co pamiętam to AAE obsługuje mkv i to całkiem nieźle więc dlaczego vegas miałby być gorszy?

AAE pozwala na dodanie masy efektów do video ale nie daje możliwości swobodnej edycji wydłużania zwalnianai przycinania itp ponieważ narazie przez to że są kilkupasmowe jest to niedostępne w programach montażowych do użytku domowego Very Happy
Powrót do góry Go down
https://www.youtube.com/channel/UCwaxhWI1cXbh33kJmEkjNdw
Sponsored content





.MKV a inne formaty video Empty
PisanieTemat: Re: .MKV a inne formaty video   .MKV a inne formaty video Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
.MKV a inne formaty video
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Poszukiwany: Twitch Video Copilot
» Vegas: Video fx dla całej ścieżki

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Anime Music Video Zone :: Strefa wolności :: HydePark-
Skocz do: